Artykuł sponsorowany

Najpopularniejsze akcesoria do aparatów słuchowych

Najpopularniejsze akcesoria do aparatów słuchowych

Osoby cierpiące na niedosłuch mogą korzystać z wielu gadżetów mających na celu ułatwienie im codziennego życia. Przekonaj się, jakie akcesoria do aparatów słuchowych zyskują na popularności i na czym polega ich działanie. Sprawdź, jak podłączyć posiadane urządzenie do swojego smartfona i w jaki sposób szybko zasilić jego baterię.

Akcesoria do czyszczenia aparatu

Urządzenia wspierające słuch należy utrzymywać w czystości. Trzeba regularnie usuwać z nich nagromadzoną woskowinę. Można wykorzystać do tego specjalne zestawy czyszczące, które składają się z wyciorka, szczoteczki i gruszki o odpowiednich wymiarach. Elementy te pozwalają oczyścić aparat słuchowy z kurzu i pyłu oraz wysuszyć go po umyciu. W komplecie znajduje się także pojemnik do przechowywania sprzętu, który chroni go przed zamoczeniem, uszkodzeniem i zgubieniem.

Baterie i ładowarki do aparatów słuchowych

Aparaty słuchowe mogą być zasilane jednorazową, wymienną baterią lub miniaturowym akumulatorem, który należy ładować. Pierwsze rozwiązanie starcza zazwyczaj na okres od pięciu do dziesięciu dni. W drugim przypadku użytkownicy otrzymują specjalistyczne ładowarki, które można podpiąć do swojego urządzenia w czasie nocnego wypoczynku. Nawet trzy godziny wystarczą do pełnego naładowania. To ekonomiczna, a zarazem przyjazna dla środowiska opcja.

Akcesoria łączności i mobilne aplikacje

Na co jeszcze mogą liczyć osoby z niedosłuchem? Nowoczesne akcesoria do aparatów słuchowych opierają się także na łączności mobilnej. Dzięki nim urządzenia łatwo podpiąć do smartfona lub telewizora. Wówczas aparat przekazuje dźwięki z tych sprzętów, staje się kanałem do odtwarzania muzyki i słuchania filmowych ścieżek dźwiękowych. Ciekawą opcją jest także pilot zdalnego sterowania, pozwalający na szybką zmianę ustawień sprzętu. Dużą popularność zyskuje też mikrofon zdalny do wzmacniania głosów rozmówców.

Jak dbać o swój słuch?

O uszy trzeba dbać. Jak to robić? Przede wszystkim należy zrezygnować ze zbyt agresywnego czyszczenia ich, na przykład bambusowymi patyczkami. Wystarczą mydło i woda. Ucho samodzielnie reguluje poziom wydzielania woskowiny i oczyszcza się. Jeśli występują w tym zakresie jakieś zaburzenia, trzeba zgłosić się do laryngologa. Istotne są także profilaktyczne badania słuchu, szczególnie po 45. roku życia. Osoby z niedosłuchem powinny używać odpowiednio dobranych do swojej wady aparatów słuchowych. Pracując w miejscach, gdzie panuje hałas, należy korzystać z ochronników słuchu. Już wiesz, jak dbać o zdrowie słuchu. Podziel się tą wiedzą z najbliższymi.

Nowoczesne aparaty słuchowe

Jak widać, wady słuchu współcześnie nie muszą utrudniać życia. Do aparatu słuchowego można dokupić różne akcesoria, które zwiększają zakres funkcjonalności i pozwalają na utrzymanie urządzenia w dobrym stanie przez wiele lat. Słyszysz szumy, masz problem z odbiorem dźwięków? Wybierz się na badanie i sprawdź, w jakim stanie są Twoje uszy. Pamiętaj, że istnieje możliwość refundacji aparatu przez NFZ.